WEBINAR

Wszystko, co musisz wiedzieć o Krajowej Instytucji Płatniczej (KIP)

Plan wydarzenia

Krajowe Instytucje Płatnicze (KIP) stają się coraz popularniejsze. Jest to naturalna droga rozwoju dla większości FinTechów, które są dziś MIPami. Przez ostatnie cztery lata powstało ponad 150 MIPów, a spora część z nich już w swoich pierwszych biznesplanach zakładała konieczność przekształcenia się w KIP. W ciągu ostatnich dwóch lat przygotowaliśmy prawie tuzin wniosków dotyczących przekształcenia MIP w KIP. Swoją wiedzą na temat KIPów chętnie podzielimy się w naszym webinarze.

Dowiesz się z niego m.in.:

  1. Czym KIP różni się do MIP i dlaczego każdy MIP, który chce się rozwijać zostanie kiedyś KIP?
  2. Czy Krajowa Instytucja Płatnicza to faktycznie tyle biurokracji?
  3. Kto i jak może zostać KIP?
  4. Jakie koszty wiążą się z KIP?
  5. Czemu Litwa nie jest już rajem dla instytucji płatniczych i na koniec dnia i tak warto zapukać do polskiego KNF?
  6. Dlaczego o KIP trzeba myśleć przynajmniej na 6 miesięcy przed złożeniem wniosku?

Udostępnij:

Zarejestruj się bezpłatnie

Prezenterzy

Tomasz Klecor Legal Geek (1)

Tomasz Klecor

Partner, prawnik. Odpowiada za FinTech & Startup

Tomasz jest ekspertem z zakresu regulacji usług płatniczych. Obsługą prawną podmiotów gospodarczych zajmuje się od dekady. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw instytucji finansowych przed Komisją Nadzoru Finansowego oraz NBP, a także brytyjskim FCA i niemieckim BaFin, w tym w zakończonych sukcesem postępowaniach licencyjnych. Obsługiwał spółki zarówno z Unii Europejskiej jak i USA, doradzał przy transakcjach typu M&A oraz Venture Capital. Specjalizuje się również w zagadnieniach związanych z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy i bezpieczeństwem transakcji finansowych.

Jest autorem licznych publikacji dotyczących prawnych aspektów świadczenia usług płatniczych, w tym pieniądza elektronicznego oraz Bitcoina. Autor w serwisie LEX dla Banków, prowadzonym przez Wolters Kluwer. Nauczyciel akademicki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego (Zakład Informatyki Prawniczej), gdzie pracuje nad doktoratem z zakresu wykorzystania sztucznej inteligencji w obszarach prawnych. Był również wykładowcą m.in. w Wyższej Szkole Bankowej. Do 2016 roku był Zastępcą Dyrektora Działu Prawnego w Blue Media S.A. Od 2016 roku jest Partnerem w Legal Geeku, gdzie kieruje obsługą podmiotów FinTech.

Tomasz jest miłośnikiem innowacji i motoryzacji, właścicielem własnoręcznie odrestaurowywanego oldtimera.